Najczęściej zadawane pytania

Jakich materiałów używacie?

Do produkcji używamy przede wszystkim następujących materiałów:

  • z recyklingu
  • eko skóry
  • eko zamszu
  • poliestrowych materiałów wodoodpornych.

Materiały z recyklingu to zasłony, obrusy, suknie, którym nadajemy nowe życie. Po zakupie niepowtarzalnego materiału w second handzie czy na internetowej aukcji poddajemy go oględzinom, pierzemy i możemy działać. Nie używamy materiałów poplamionych czy zniszczonych. Najczęściej ponownie wykorzystujemy bawełnę i len, ale także tkaniny z włókien mieszanych, które mniej się gniotą i są idealne na podszewki. Przy produktach, w których został użyty materiał z recyklingu jest podana informacja o tym, czym materiał był w poprzednim życiu oraz gdzie został zastosowany.

Eko skóra i eko zamsz to materiały syntetyczne, które nie są pochodzenia zwierzęcego. Eko zamsz ma lekką okrywę włosową i nie jest wodoodporny. Torebki wykonane z eko zamszu mają jednak wszytą specjalną warstwę wodoodpornej włókniny, która zapobiega przedostaniu się wody do wnętrza torby.

Eko skóra jest wodoodporna, ma gładką powierzchnię, którą można z łatwością czyścić lekko wilgotną szmatką.

Materiały wodoodporne pochodzą od polskiego producenta. Wykorzystujemy je do szycia toreb na sprzęt elektroniczny oraz plecaków, a także sportowych modeli toreb.